Zeman se předvádí i ve školách, to by mu nikde neprošlo: Kouří v nich, pije alkohol a říká nesmysly

Zeman se předvádí i ve školách, to by mu nikde neprošlo: Kouří v nich, pije alkohol a říká nesmysly

Miloš Zeman
 
Foto: Ladislav Němec / Mafra / Profimedia.cz
28.06.2014 12:01 - text: Viliam Buchert
 
Miloš Zeman už zřejmě ztratil všechny zábrany. To, co předvedl v minulých dnech při návštěvě kraje Vysočina, překonává i ty nejhorší představy. Prezident se bohužel předvádí i před dětmi. Nic podobného by nikde jinde ve světě nebylo možné. Nikdo by takovou hlavu státu nechtěl.Problémem je, že například v budově zemědělské školy, kterou Zeman navštívil, byl pro něj přichystán „popelníček“, přestože na školách je zakázáno všude v republice kouřit. Prezident si okamžitě po svém příjezdu zapálil cigaretu. Na půdě školy pak nepohrdl ani sklenicí bílého vína. Jak to, že nejvyšší představitel státu schválně porušuje nařízení i vyhlášky a nikomu to nevadí?

Jeden z členů Zemanova doprovodu na Vysočině řekl, že skutečně mají „určitý problém“ se Zemanovým kouřením. A dodal, že například vykouřil tři krabičky cigaret za den. Není se pak čemu divit, že hlava státu pronáší naprosté nesmysly tohoto typu: „Bylo prokázáno, že nikotin je lékem na Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu, protože člověk dříve umře na rakovinu, než tyto choroby dostane.“ Zřejmě to je další Zemanův nepovedený bonmot. Už v říjnu při návštěvě tabákové společnosti pak radil rodičům takto: „Dovolte mi, abych vašim dětem doporučil, aby počkaly do 27 let a potom kouřily zcela bez rizika.“

Jeden chlapeček se pak zeptal na Vysočině Zemana, co rád jí. Známý český gurmán, toho času pobývající na Pražském hradě odpověděl: „Ovar, jitrnice, tlačenku." A pak dodal: „Moji političtí nepřátelé mi právem říkají Ovar. Každý politik musí mít nějakou přezdívku. Dokonce i moje žena mi občas zálibně hladí mé tři brady a říká: Ovar je nejlepší studený.“

Zemanovi se zřejmě zdá vtipné, že podobné hlouposti říká i dětem. Pokud se podobně chová ke svým kamarádům v Lánech, je to v pořádku, ale předvádět se a říkat je dětem na pracovních cestách po České republice, je trestuhodné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznámka redakce:

Politik by měl jít příkladem a hlava státu obzvlášť. Copak již neexistuje zákon, který hovoří o trestním stíhání každého, kdo narušuje mravní výchovu mládeže? 

V politiky budu věřit až tehdy, až se z nich stanou úctyhodní profesionálové, k
teří budou mít na srdci blaho země, kterou zastupují a politika pro ně bude prací pro "obec a stát". Zatím z této lidské společenské signatury dělají fax pas - voličům je to tlumočeno "k politování." 

Voliči zatím umí jen v hospodě mezi půllitry piva bušit pěstí do stolu a nebo na "pavlačích" vytvářet primitivní teorie o prospěšnosti čtvrté defenestrace.

Milí soukmenovci, spoluob(v)čané, čas běží. zapomeňte na teorii lineárního vývoje dějin alá K. Marx. Naše zkušenost nám jasně říká, NEFUNGUJE TO. Vraťme se zpět ke kořenům. Rodina byla základní jednotkou státu. To je dle mého přirozený řád lidské společnosti. Na vrcholu stojí panovník - ať se vám to líbí nebo ne, protože ten stejně jako otec i v té nejmenší rodině pamatuje na časy vzdálenější než je volební období. Svému nástupci chce dům, statek, palác a nebo zemi předat v co nejlepším stavu. Proto jsem a budu příznivcem monarchie - konstituční s vyššími pravomocemi panovníka. Ten by svou zemi mimochodem logicky nenechal rozkrást. Směřuje-li zde vývoj k anarchii, to si obrázek udělejte sami.
 

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/57379/zeman-se-predvadi-i-ve-skolach-to-by-mu-nikde-neproslo-kouri-v-nich-pije-alkohol-a-rika-nesmysly.html